Головна Мій профіль Реєстрація Вихід Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS
П`ятниця
26.04.2024
12:02
Все про все
Меню сайту
Категорії каталогу
Текст. [0]
Робота з текстом.
Коллажі [0]
Створення коллажів!
Інтерфейс [10]
Вивчаємо інтерфейс PhotoShop
Фотокореція [8]
Робота з цифровими фотографіями
Основна робота [2]
Наше опитування
Яким файлообмінником вам краще користуватися?
Всього відповідей: 97
Наші рейтинги
Головна » Статті » Фотошоп » Інтерфейс

Продовжуємо вивчати палітру інструментів Photoshop. Урок №6.

Палітра інструментів стирання

Eraser (ластик)- [E] - стирає зображення з поточного слоя. Якщо поточний слой - фон (Background), або слой із заблокованою прозорістю, то гумка просто закрашує зображення кольором фону. Якщо при натиснутій клавіші Shift клацати гумкою в різних місцях зображення, то кожна подальша крапка, в якій вироблено клацання, з'єднуватиметься з попередньою крапкою прямою стертою (закрашеною) лінією.
Параметри:
- Brush (Кисть) — настройки розмірів і інших параметрів кисті інструменту.
- Mode (Режим) — режим роботи інструменту.
Має три варіанти:
> Paintbrush (Кисть) — основний і найчастіше вживаний. Підходить для більшості випадків;
> Pencil (Карандаш) — необхідний, якщо потрібне дуже тонке стирання;
> Block (Блок) — ідеально підходить для випадків, коли необхідно стерти область прямокутної форми. Не має змінних розмірів, тому масштабування можна проводити тільки за рахунок збільшення або зменшення області зображення, що проглядається.
- Opacity (Непрозрачность) — дуже цікавий параметр в інтерпретації даного інструменту. Не видаляє фрагмент зображення, а робить його непрозорим на вказану кількість відсотків.
- Erase to History (Стирать в историю) — дуже корисна настройка. Спробуйте скористатися інструментом без неї. В результаті у вас буде стерто все до кольору заднього плану. А що, якщо необхідно стерти зайве, але початкове зображення чіпати не варто? Тоді і приходить на допомогу цей параметр. В результаті установки цього параметра стирання проводиться до початкового зображення, а не до кольору заднього плану, і це на одному шарі! Тобто якщо наприклад ви пофарбували кистю щось не-то, то можна скористатися цією функцією, і тоді зітреться тільки результат роботи.

Background Eraser (ластик фона)- [E] - дозволяє видаляти фон не зачіпаючи об'єкти переднього плану. Ластик фону проводить вибір кольору пікселя в центрі кисті і видаляє всі пікселі з таким кольором, що знаходяться усередині кисті.
Ластик фону видаляє колір фону на межах об'єктів переднього плану, так що "ореол" з кольору фону не заважатиме вклейці цих об'єктів на інший фон.
Параметри:
- Discontiguous (Несмежные) - аналогічний однойменному параметру інструменту Magic Wand (Чарівна паличка): піксели, відповідні за кольором пікселам, що потрапили в зону дії інструменту, будуть видалені у всьому зображенні.
- Contiguous (Смежные) - будуть віддаляться тільки суміжні з тими, що потрапили в зону дії інструменту піксели.
- Find Edges (Найти края) - режим підвищеної чутливості до контрасту.
- Tolerance (Допуск) - задає допустиме відхилення кольору пікселів від зразка. 
- Protect Foreground Color (Защитить цвет переднего плана) - у цьому режимі не віддалятимуться піксели, що мають колір переднього плану (Foreground Color).
- Sampling (Выбор цвета) - метод дії гумки. Є три варіанти;
- Continuous (Непрерывный) - режим, в якому стираний колір змінюється багато раз залежно від зміни фону. Найбільш корисний режим, оскільки задній план рідко буває одноколірним;
- Once (Однажды) - стираний колір визначається один раз - при першому клацані на зображенні;
- Background Swatch (Образец фона) - параметр, зворотний по дії Protect Foreground Color (Захистити колір переднього плану), - видалятимуться тільки ті піксели, колір яких співпадає зі встановленим в даний момент кольором переднього плану.


Magic Eraser (волшебный ластик) - [E] - дозволяє за одне клацання мишею стерти із зображення область залиту одним кольором. Це може бути замкнута область або всі області на зображенні, залиті таким кольором. Стиратися буде колір, по якому було проведено клацання мишею. Дія чарівної гумки багато в чому схожа з дією чарівної палички. Тільки чарівна гумка не виділяє, а стирає зображення.
Параметри:
- Tolerance (Допуск) — визначає, які кольори включати у виділення.
- Anti-Aliased (Сглаживание) — згладжування нерівностей країв.
- Contiguous (Смежные) — дуже важливий параметр. Ви указуєте, чи виділяти по колірній сумістимості тільки сусідні піксели або піксели на всьому зображенні. Якщо необхідно, наприклад, видалити тільки одну чорну пляму, то потрібно встановити цей прапорець і клацнути по плямі. Якщо ж ви хочете видалити весь чорний колір із зображення, то цей прапорець, навпаки, треба скинути.
- Use All Layers (Использовать все слои) — поширює дію даного інструменту на всі слої.
- Opacity (Непрозрачность) — робить стиране зображення непрозорим на вказану кількість відсотків.

 

 

 Палітра інструментів заливки

Gradient (градиент)- [G] - дозволяє залити слой або виділену область плавним переходом кольорів. Під час перетягання курсора, Photoshop малює лінію, яка вказує напрям по якому буде залитий градієнт. Довжина лінії - це довжина безпосередньо колірного переходу. Поля до лінії і після лінії заливаються чистими кольорами з яких, відповідно, починається і закінчується градієнт. Якщо при перетяганні інструменту градієнт натиснути і утримувати клавішу Shift, то лінія, вказуюча напрям заливки прив'язуватиметься до направляючих, поверненим один щодо одного на 45 грд. Це дозволяє намалювати градієнт, наприклад, в точному вертикальному або точному горизонтальному напрямі.
Увага: інструмент градієнт не працює в колірних режимах Bitmap, indexed-color або 16 біт на канал.
Параметри:
Якщо клацнути мишею на стрілці, то відкриється палітра з варіантами градієнта, які можна також створювати і зберігати. Вікно редагування градієнта відкривається по подвійному клацанню миші на списку зразків градієнтної заливки.
 Режими роботи:
- Mode (Режим наложения) — режим накладення пікселів в градієнті.
- Opacity (Непрозрачность) — непрозорість градієнта.
- Dither (Разбавление цвета) — імітувати більшу кількість кольорів.
- Reverse (Обратный порядок) — геометрично перевернути градієнт
- Transparency (Прозрачность) — використовувати чи ні прозорість

 
Paint Bucket (ковш) - [G] - дозволяє залити слой виділену або замкнуту область суцільним кольором або зразком зображення (узором), який можна виготовити самостійно, а можна вибрати з готових у випадному меню Patterns на палітрі настройок.
Параметри:
- Fill (Заливка) — визначає, що використовувати як фарбу.
Є два варіанти:
> Foreground (Цвет переднего плана) — основний колір.
> Pattern (Образец) - заливати текстурою.

 

Палітра інструментів, контролюючих чіткість контурів зображення

Blur (размытие) - [R] - розмиває зображення, тобто зменшує контрастність зображення
Параметры:
- Brush (Кисть) — вживана кисть. 
- Mode (Режим изменения) —режим зміни пікселів при розмитті. Аналогічний режиму накладення пікселів в інструментах малювання.
- Strength (Сила) — ефективність інструменту.
- Use All Layers (Использовать все слои) — поширює дію інструменту на всі слої.

Sharpen (резкость) - [R] - робить зображення чіткішим, тобто підвищує контрастність зображення. Використання і настройки ідентичні інструменту Blur (розмиття).

Smudge (размазыватель) - [R] - дозволяє розмазати зображення. У момент натиснення на кнопку миші Photoshop захоплює пікселі що знаходяться під кистю, і в процесі подальшого перетягання курсора тягне їх за курсором, поступово залишаючи частину пікселів на зображенні.
Параметри:
- Brush (Кисть) — вживана кисть.
- Mode (Режим наложения) — режим зміни пікселів в оброблюваній області.
- Strength (Сила) — ефективність інструменту
- Use All Layers (Использовать все слои) — поширює дію інструменту на всі слої.
- Finger Painting (Рисование пальцем) — при установці цього прапорця інструмент міняє свою дію: якщо раніше він розмазував вже наявне зображення, то зараз починає малювати основним кольором.
 
 
 
Панель інструментів для освітлення і затемнення зображень

Dodge (осветлитель)- [O] - дозволяє освітлити зображення. Перетягання цього інструменту приводить збільшенню яскравості зображення.

Burn (затемнитель)- [O] - дозволяє затемнити зображення. Перетягання цього інструменту приводить зменшенню яскравості зображення.

Sponge (губка) - [O] - дозволяє зменшувати або збільшувати насиченість кольорів зображення.

 


Панель інструментів для роботи з текстом

Type (текст)- [T] - дозволяє вивести текст на зображення. Результатом використання інструменту текст є новий текстовий слой (Text Layer). Основною відмінністю такого слою від звичайних слоїв є можливість у будь-який момент відредагувати текст, змінити шрифт, колір і інші параметри. Ця можливість зберігається до того моменту поки до текствого слою не буде виконана команда (Rasterize), тобто перетворений в звичайний слой. Для цього перетворення необхідно клацнути правою кнопкою миші на текстовому слої в палітрі слоїв (Layers) і у випадному меню вибрати пункт (Rasterize Layer).

Категорія: Інтерфейс | Додав: Slav4uk (16.02.2009) | Автор: Шевчик Ярослав Васильович
Переглядів: 5326 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.3/6 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz